Jak ušetřit energie při vytápění domu
Instalace zásobníků na LPG je jedním z nejpohodlnějších a nejpopulárnějších způsobů vytápění v místech, kde není dostupný zemní plyn. Jsou plně bezobslužné a ekologické. A co dělat, abyste snížili náklady na jejich provoz? Podívejte se na šest tipů, jak ušetřit náklady na vytápění.
LPG používané v mnohých domácnostech je skvělým zdrojem energie pro domácí vytápění. Čisté spalování a bezobslužný provoz zásobníků na zkapalněný plyn z nich dělá atraktivní volbu pro lidi, kteří si cení svůj čas a pohodlí. Je to také dobré řešení pro ty, kteří chtějí ušetřit?
Vytápění domu − jak si vybrat zdroj vytápění?
Jedním z lacinějších způsobů vytápění je spalování uhlí. Je však důležité mít na paměti, že jeho spalování způsobuje velké znečištění ovzduší, které pak dýcháme. Vytápění elektrickou energií je mnohem dražší než vytápění zkapalněným plynem. Nedávno populární tepelná čerpadla − bereme-li v úvahu náklady na nákup zařízení a jejich instalaci − jsou dražší než instalace zásobníků LPG. Nezapomínejte také na to, že tepelné čerpadlo nebude fungovat, když teplota klesne pod −10 °C. Podobné náklady na vytápění, jaké jsou s LPG, dosáhnete s topným olejem, ale k použití tohoto řešení potřebujete doma oddělenou místnost pro uskladnění oleje.
Při vytápění zkapalněným plynem zmizí povinnosti související s každodenním provozem kotle, jako je likvidace popela a jiných pevných odpadů. Nemusíte vyhradit speciální prostor v domě na uskladnění paliva. Nezapomeňte, že kromě vytápění vašeho domu z nádrže na kapalný plyn můžete použít tento zdroj energie také k vaření a pro ohřev vody.
1. NENECHEJTE BUDOVU PŘÍLIŠ VYCHLADNOUT
Snažte se udržovat konstantní teplotu v domě. Teplota v budově by neměla příliš klesnout, protože opětovné vytápění místností bude vyžadovat víc energie než udržování konstantní nízké teploty.
2. ZATEPLUJTE A UTĚSŇUJTE
Zabraňte přístupu chladného vzduchu do budovy během topné sezony. Proto je vhodné utěsnit okna speciální pěnou nebo gumou. Také si všimnete obrovské úspory, až se rozhodnete vyhřát budovu
3. ZVOLTE VYHOVUJÍCÍ TEPLOTU
Vhodná pokojová teplota je individuální, ale příjemná teplota pro obývací pokoj je 22 °C, pro koupelnu 24 °C. Pro ložnici je dostačující 18°C.
4. POUŽÍVEJTE TERMOSTATY
Moderní vytápěcí systémy by měly být opatřeny termostaty, které se instalují na každý radiátor a umožní automatickou regulaci teploty. Upozorňujeme, že tento typ zařízení musí instalovat kvalifikovaný instalatér.
5. VĚTREJTE KRÁTCE, ALE INTENZIVNĚ
V zájmu účinného vyvětrání domácnosti s minimálním množstvím tepelných ztrát, větrejte místnosti intenzivně, ale krátce. Zcela otevřete okna, aby vzduch mohl proudit také do ostatních místností.
6. ODVZDUŠNĚTE RADIÁTORY
Do radiátorů se může dostat vzduch, který pak způsobuje nerovnoměrné šíření tepla. Že by se měl radiátor odvzdušnit, signalizují charakteristické zvuky − šumění, pískání a bublání.
Již víte, jak ušetřit energie při vytápění vašeho domova. Nebo byste chtěli vědět, kolik budete platit za vytápění zkapalněným plynem? Pokud ano, obraťte se na společnost FLAGA.
MŮŽEME VÁM POMOCI?
Máte nějaké dotazy?
Vyplňte formulář nebo nám zavolejte.